יצוא

אחת המדינות העשירות באירופה: נסמן מוצרים משטחי יו"ש

נורבגיה הודיעה על חוק חדש שיחייב את ספקיות המזון לסמן מוצרים שמוקרם ב"שטחים הכבושים". ישראל בתגובה: "החלטה שתשפיע לרעה על הרלוונטיות של נורבגיה"

משרד החוץ הנורבגי הודיעה אתמול (שישי) על תקנה חדשה, המחייבת את יצרני המזון במדינה לסמן מצרכי מזון המיובאים מהשטחי יהודה ושומרון.

סושי יפני מעתה עם אבוקדו ישראלי

לראשונה אחרי 70 שנות יחסים, מכולה מלאה באבוקדו ישראלי מזן האס נחתה השבוע ביפן.

המהלך חסר התקדים צפוי לפתוח דלתות לשווקים גדולים נוספים בעולםשר החקלאות ופיתוח הכפר, עודד פורר: "פתחנו שוק חדש לייצוא תוצרת חקלאית ולראשונה נייצא אבוקדו ליפן. מדובר במהלך חסר תקדים בשיתוף אחת הכלכלות המובילות בעולם, המביא גאווה לישראל ויכול להביא לפתיחת הייצוא לשווקים אחרים כמו ארצות הברית וסין. נמשיך לייצא את התוצרת הישראלית המשובחת לכל מקום בעולם"

סוכמו עקרונות הסכם הסחר עם האמירויות: הבשורה ליצואנים והציפייה לרשתות נוספות

דובאי

במסגרת הסכם הסחר החופשי בין ישראל לאמירויות, יבוטלו מכסים על 70% מהמוצרים שייסחרו בין המדינות • יבוא של ברזל ואלומיניום זולים צפוי לתרום להפחתת עלויות הבנייה, בעוד שדבש ופירות הדר לא יכללו בהסכם על מנת להגן על החקלאים הישראלים

ההסכם לסחר חופשי בין מדינת ישראל לאמירויות שעתיד להיחתם בקרוב מביא עימו בשורות לסחר החוץ הישראלי שייהנה ממנו ברמת המאקרו, אבל במקביל גם לכמה ענפים שירוויחו ממנו במיוחד. מפרטי ההסכם עולה, כי 70% מהמוצרים שיכללו בו יזכו לפטור מיידי ממכס, ו-26% נוספים בתהליך הדרגתי שימשך חמש שנים.

מינהל סחר חוץ קיים וובינר לחברות ישראליות על רקע הרחבת הסכם הסחר החופשי

השוק האירופי

השוק האירופי

שראל מקבלת גישה חופשית לשוק בפריטים כגון ירקות ופירות טריים ומעובדים

זאת על רקע הרחבת הסכם הסחר החופשי בין ישראל ל-4 המדינות החברות ב-EFTA. מטרת הוובינר, שנערך בהשתתפות כ-30 חברות ישראליות, היתה על משמעויות הרחבת ההסכם, הנגשת המידע בדבר הזדמנויות עסקיות והסבר על העדכון בהסכם הסחר המשודרג

נוהל תמיכה בהתארגנות חקלאים לייצוא תוצרת חקלאית לשנים 2022 – 2023

יצוא

יצוא

משרד החקלאות ופיתוח הכפר מודיע על פרסום נוהל תמיכה בהתארגנות חקלאים ליצוא תוצרת חקלאית טרייה לשנים 2023-2022; 

משרד החקלאות החליט להקצות תקציב ייחודי של עד 5 מלש"ח להפעלה בשנים 2022 עד 2023, לטובת תמיכה להתאגדות חקלאים לשם העצמת יכולת הייצוא בגידולים מסוימים, תוך יצירת תנאים שיאפשרו הגדלת האמון בין החקלאי המגדל את התוצרת לבין היצואן המוכר את תוצרתו.

בקשות לתמיכה יש לשלוח export@moag.gov.il לא יאוחר מ 01/12/21.

איחוד האמירויות: מי שזרע בסבלנות קוטף היום את הפירות

דובאי

דובאי

ביחסים הכלכליים עם איחוד האמירויות ובחריין עברנו משלב ההתפכחות לשלב ההתבססות. מדובר בשלום חם עם פוטנציאל מסחרי ניכר, אך הוא מחייב בנייה סבלנית של תשתיות, אמון וכבוד הדדי. טור מיוחד לציון 10 חודשים להסכמי אברהם

ב-15 בספטמבר נציין מלאת שנה לחתימת "הסכמי אברהם", הסכמי הנורמליזציה בין ישראל לאיחוד האמירויות הערביות ובחריין, שאליהם הצטרפה גם סודאן. זהו עיתוי מתאים לבחון מה הושג מאז, במיוחד במישור הכלכלי, וזאת על רקע הציפיות מרחיקות הלכת שליוו את חתימת ההסכמים מצד אחד ונימות פסימיות שנשמעות לאחרונה מצד שני.

הולכים על כל הקופה

דובאי

דובאי

ישראל השתתפה לראשונה בתערוכת הבריאות בעולם הערבי • המקומיים כבר לא נלהבים מהנפט, ומוכנים לאתגרים חדשים איתנו - אך כשותפים, לא כקונים • רשמים מכרך המדבריות

מסלול הטיסה לאיחוד האמירויות עובר בעיקרו מעל המדבריות האינסופיים של סעודיה. בלב המדבריות מצוירים על הקרקע עיגולים מדויקים בצבע ירוק. הראשונים שנצפים נראים כמו מנחתי מסוקים, אבל אז מתגלה כמות לא סבירה של "מנחתים" - מאות עיגולים מדויקים להפליא, רובם ירוקים, שוברים את מראה המדבר המשמים.

גם לאחר הברקזיט: בריטניה עתידה להמשיך לקבל תוצרת חקלאית כחול לבן

בריטניה

בריטניה
Image by PublicDomainPictures from Pixabay 

בימים אלו השירותים להגנת הצומח ולביקורת במשרד החקלאות סיימו את ההיערכות שתבטיח את המשך הייצוא של התוצרת הצמחית הישראלית (פירות, ירקות, תבלינים, פרחים, שתילים, זרעים וחומר ריבוי) לבריטניה. הממלכה המאוחדת החליטה, כזכור, על פרישה מהאיחוד האירופי (Brexit), והביאה לסיומן של 47 שנות חברות במוסדות האירופיים, בהמשך לכך השתנו כללי יצוא התוצרת החקלאית הישראלית אל שטחי בריטניה, ומאגר הצהרות היצוא המהווה בסיס להנפקת תעודות בריאות עודכן בהתאם.

אבו דאבי רוצה חדשנות ישראלית - גם בתחום החקלאות

האמירויות

האמירויות
Image by Hans-Jürgen Schmidt from Pixabay 

סאלבטורה לאבאלו (Salvatore Lavallo), מנהל ההשקעות הזרות הישירות במשרד ההשקעות של אבו-דאבי, ADIO: "חקלאות היא בין תחומי המיקוד המרכזיים שלנו"

"מגידול פירות וירקות, דרך שימוש בטכנולוגיות בריאות לצורך המלחמה המשותפת בקורונה, ועד לשיתוף פעולה בתחום החלל – השמיים הם הגבול למה שישראל ואיחוד האמירויות יוכלו לעשות יחד",

מר השגריר איתן נאה, הממונה הזמני המיועד בשגרירות ישראל לאיחוד האמירויות בכנס GoforUAE-Israel לביטחון תזונתי.  

תוצרת חקלאית כחול לבן – עכשיו גם בבחריין

תוצרת חקלאית בבחרין

תוצרת חקלאית בבחרין
Image by Hans Schwarzkopf from Pixabay 

ישראל קיבלה אישור רשמי משלטונות בחריין לייצא אליה תוצרת חקלאית טרייה וחומר ריבוי

לאחר חתימת הסכמי הסחר עם איחוד האמירויות, עכשיו גם בבחריין יזכו לטעום מהפירות והירקות תוצרת הארץ, כבר בשבועות הקרובים.