כלכלה

עלייה עצומה במחיר הפירות, גם שכר הדירה עולה: מדד המחירים לצרכן

מדד המחירים לצרכן עלה בחודש מאי 2024 ב-0.2%. בשנים עשר החודשים האחרונים (מאי 2024 לעומת מאי 2023) עלה מדד המחירים לצרכן  ב-2.8%

מדד המחירים לצרכן עלה בחודש מאי 2024 ב-0.2%. בשנים עשר החודשים האחרונים (מאי 2024 לעומת מאי 2023) עלה מדד המחירים לצרכן  ב-2.8%. 

עליות מחירים בולטות נרשמו בסעיפי: פירות טריים שעלה ב-10.3%, הלבשה והנעלה שעלה ב-2.2%, מזון ותרבות ובידור שעלו ב-1.0%,כל אחד, שונות שעלה ב-0.5% ודיור וריהוט וציוד לבית שעלו ב-0.4%, כל אחד. ירידות מחירים בולטות נרשמו בסעיפי: ירקות טריים שירדו ב-2.4% ותחבורה שירד ב-1.7%.

פרי גליל: בהתערבות יו"ר הסתדרות ויו״ר איגוד המזון, הפיטורים צומצמו ל-22 עובדים, מהם 7 מעל גיל פרישה

מנכ"ל המפעל נעדר מישיבת ועדת הכספים

יו"ר הוועדה גפני לנציגי האוצר: "אתם סוגרים את המפעלים, אתם משרד שנגד העובדים.

יש לכם תורה כזו שאני לא יודע מאיפה הבאתם"

בעקבות התערבות יו"ר הסתדרות ארנון בר-דוד צומצמו הפיטורים במפעל פרי הגליל ל-22 עובדים מהם 7 מעל גיל פרישה. העובדים קיבלו הבוקר (רביעי) מכתבי פיטורים, במקביל לדיון שהתכנס בוועדת הכספים בנוגע לעתיד המפעל.

הפיצויים מהמדינה נחשפים: אלו כל הפרטים שלא ידעתם

מתווה הפיצויים של משרד האוצר אושר בממשלה ובקריאה ראשונה בכנסת

אבל צפוי לעבור מקצה שיפורים בוועדה של משה גפני שבוע בגלל החורים הרבים שעדיין נמצאים בו. יניב אנג'ל מ-AUREN ישראל מתמקד באלה הבולטים

לאחר אישור הממשלה למתווה הפיצויים, ולקראת העברת החוק לוועדת הכספים החל מהיום, אלה חילוקי הדעות והפערים המהותיים שעדיין קיימים במתווה המענקים המעודכן, וידונו השבוע בוועדה. ינינג' אנג'ל מ-AUREN מסביר

יוקר המחייה: משרד החקלאות מדווח על עלייה במגמה המדאיגה

עלייה במגמה מדאיגה: משרד החקלאות מדווח על עלייה בכמות המעצרים בגין הברחת תוצרת חקלאית לישראל. מה הסכנות בכך?

עליית המחירים ויוקר המחייה משפיע רבות לא רק על מחירי מוצרי המזון. הברחת מזון לא מהווה תופעה חדשה. מדובר על תופעה שבמסגרתה ישראלים מבריחים בכבודת היד שלהם פירות, ירקות ושתילים. אך משרד החקלאות מבציע עליה עלייה חדה מקרים.

אבוקדו מחשמל: חקלאות סולארית היא הדבר הבא

כשמדברים על אנרגיות מתחדשות, שימוש משותף בקרקע הוא צורך השעה. ומה טוב יותר מלשלב חקלאות ואנרגיה סולארית באותו השטח? הבטחה של חשמל נקי וביטחון תזונתי לצד השבחת החקלאות שמאפשרת גם לגדל משמש וליצ'י מחוץ לעונה, גם להשביח עגבניות וגם לפשט גידול אבוקדו

לזכר פרוספר: אירוע איסוף המזון המרגש של ארגון העובדים של קק"ל והחקלאים

חקלאים מכל רחבי הארץ הצטרפו לארגון העובדים של קרן קימת לישראל, לטובת איסוף וחלוקה של כ-500 סלי מזון למשפחות קשות

יום. האירוע הוקדש לזכרו של פרוספר קדוש ז"ל, מיוזמי הפרויקט. בנו: "הוא מעולם לא ויתר על הזדמנות לתרום לאחר"

על אף המצב הקשה בו נמצא ענף החקלאות בישראל, חקלאים מכל רחבי הארץ נרתמו ליוזמה של ארגון העובדים של קרן קימת לישראל, שאוספים ומחלקים כ-500 סלי מזון למשפחות קשות יום. אל סלי המזון הצטרפה התרומה המרגשת של החקלאים, ויחד הם יסייעו למאות משפחות וידאגו ששולחן החג שלהם יהיה גדוש במוצרי מזון יבשים ובפירות וירקות תוצרת הארץ.

שותפות המו"פ פיט נכנסת להשקעה בחברה שעוסקת בטכנולגיה חקלאית

מעבדה

פיט השקיעה מיליון דולר נגד הקצאת מניות בחברה שעוסקת בפיתוח של ציפוי אכיל לפירות וירקות שמאריכים את חיי המדף שלהם

שותפות המו"פ פיט השקיעה בחברת סופרסקה מיליון דולר כנגד הקצאת מניות. וזאת כחלק מסבב גיוס במסגרתו גייסה סופרסקה סכום כולל של כ- 3.5 מיליון דולר, כאשר מתוכו השקיעה OurCrowd  כ- 2.25 מיליון דולר.  

״הולכים להרוג את החקלאות הישראלית בשביל 72 ש״ח בחודש״

פיני סריזדה (40), מגדל עגבניות: ״יש פה כלכלה שלמה של עובדי שינוע, אריזה, פלסטיק ושיווק שתלויים בחקלאות״

שמעון ביטון, חקלאי מגבול הצפון, זועם על רשתות השיווק: ״הם קונים עכשיו חברות תעופה וכולם שותקים״

פרסום הרפורמה שמתכנן משרד האוצר לחקלאות הישראלית, הסעיר את הרוחות אצל העובדים בענף. שלושה חקלאים, מגדלים בענפי ייצור שונים שעלולים להיפגע מהרפורמה, מדברים על התחושות, החששות והתקוות מהתכנית. 

הרפורמה בחקלאות: הצרכן ירוויח והחקלאים ייפגעו - אולי קצת יותר מידי

התוכנית המהפכנית שהציגו משרדי החקלאות והאוצר עוררה זעם שלא נראה כמוהו זמן רב

אין ספק שפתיחת השוק לייבוא תוריד מחירים, אבל לא בטוח שהפיצוי שמוצע לחקלאים יספיק כדי להחזיק את הענף בחיים

כשמדברים על מצב החקלאות בארץ צריך להתחיל מהתוצאה: על פי נתוני האוצר מחירי הירקות והפירות עלו בשנים האחרונות ביותר מ-80% וצריכתם ירדה בהתאם. על פי נתוני משרד החקלאות משנת 2007 ועד שנת 2018, הייצוא של התוצרת החקלאית מישראל הצטמצם בכ–1.5 מיליארד דולר בשנה. ולמה הנתון הזה מעניין אותנו? כי הוא מעיד על מצב החקלאות הישראלית, שככל הנראה מאבדת מקסמה בעולם.

החקלאים נגד ליברמן: "הרפורמה היא התאבדות, חיסכון של 70 שקל זה מבזה"

"הצעה לא מקצועית וחסרת הגיון שעוד לא נראתה פה שפשוט תחסל את החקלאות והחקלאים בישראל"

ירון סולומון ראש מחלקת התיישבות בתנועת האיחוד החקלאי יצא נגד הרפורמה של שר האוצר לחיסכון של 2.7 מיליארד שקל למדינה בעקבות פתיחת הייבוא לפירות וירקות:

הרפורמה החדשה שהגו שר האוצר אביגדור ליברמן ושר החקלאות עודד פורר, אולי נשמעה קוסמת ללא מעט אנשים, כאשר שוק הפירות והירקות ייפתח לייבוא בקלות יתרה עם הפחתת הבירוקרטיה והקלת הרגולציה על הענף במה שאמור לחסוך למדינה כ-2.7 מיליון שקל.