יבוא

יבוא

חשיבות התוצרת המקומית לטובת ביטחון מזון של אזרחי המדינה. 

הפרסומים כי בכוונת טורקיה להפסיק את הסחר בין המדינות מחדדים את חשיבות התוצרת המקומית לטובת ביטחון מזון של אזרחי המדינה.

משרד החקלאות מוביל את גיבוש התכנית הלאומית לביטחון מזון של ישראל עד לשנת 2050, במטרה להבטיח את יכולת ייצור המזון המקומית ואספקת מזון סדירה של מזון בריא ובר-השגה

הזמן לחירות מייבוא חקלאי

מדינת ישראל זקוקה לביטחון מזון ולהתיישבות חקלאית כמו אוויר לנשימה. התקופה האחרונה מלמדת אותנו כי לא ניתן עוד לוותר על חקלאי ישראל גם בשל עצימות הצורך בחיזוק הביטחון הלאומי בגבולות ובקווי העימות

חג הפסח מזכיר לנו עד כמה ערך החירות הוא חיוני לחיינו. בצוק העתים, לאחר אסון ה-7.10, מקבל ערך החירות משמעות הרבה יותר עמוקה ומוחשית לחיים עבורנו. אין ספק כי ביום שאחרי יידרש תהליך ציבורי קשה של הפקת לקחים והמחדלים עוד יתבררו, אולם כבר כעת ניתן לקבוע: מדינת ישראל זקוקה לביטחון מזון ולהתיישבות חקלאית כמו אוויר לנשימה.

עוצרים את הרפורמה

האוצר יקפיא את הפחתת המכסים על יבוא פירות וירקות

האוצר הודיע שיבטל את מתווה הורדת המכסים של השר לשעבר ליברמן | תמיכה שהובטחה לחקלאים כפיצוי על הפעימות שבוצעו עדיין לא הועברה | השר דיכטר: "רואה את עידוד הייצור המקומי כפתרון"

משרד האוצר פרסם במוצאי שבת טיוטת צו לביטול הפחתות המכסים על יבוא פירות וירקות שנקבעו במסגרת הרפורמה בחקלאות. הצו יבטל, הלכה למעשה את הצו שפורסם על ידי שר האוצר לשעבר ליברמן במרץ 2022, לפיו המכס על פירות וירקות מסוימים ירד בהדרגה עד 2027.

הקונספציה ושברה

ביטחון תזונתי לישראל לא יכול להתבסס על עגבניות מארדואן ומלפפונים מעמאן

במקום להעצים את הביטחון התזונתי, הממשלה תיעדפה ייבוא מטורקיה ומזרח אירופה, והפקירה את החקלאים המקומיים שהגנו בגופם על הגבול ב-7 באוקטובר וממשיכים לעבוד תחת אש | יש לפעול בחקיקה ולתת להם את הסיוע המתאים, כך שכל אזרחי ישראל ייהנו מתוצרת איכותית ובמחיר שפוי, גם בזמן חירום

מדינת ישראל התעוררה לפני כחודש פעמיים: פיזית ומטאפורית. באותו בוקר נורא השכמנו בגופנו לאירוע הטרור הגדול ביותר שידעה המדינה ובמקביל, התעוררנו מאשליות וקונספציות שליוו את חיינו לאורך שנים.

חשוב: כך תבדילו בין תוצרת ישראלית למיובאת

החקלאים בקריסה, ורשתות השיווק עדיין מעדיפות פעמים רבות את התוצרת הטורקית הזולה יותר.

לטובת המשקים הישראליים, שזקוקים לנו עכשיו יותר מאי פעם: איך מזהים ירקות ופירות מקומיים, ולמה תמיד כדאי להעדיף עגבניות קטנות ורכות על פני גדולות ובהירות?

רמי לוי ממשיך לייבא בימים אלו עגבניות מטורקיה, זאת חרף ההבטחה שיסייע גם לחקלאים בדרום

רמי לוי מתפוצץ בשידור חי: "אתה שקרן, אדם לא ישר"

לאחר שחקלאי טען נגדו בחדשות 12 כי הוא לא קונה תוצרת מקומית, איש העסקים התנפל: "אתה אומר דברים לא אמיתיים, אתה אדם לא ישר שמכפיש את השם שלי, אני דואג לאזרחי ישראל, לא צריך לעשות שימוש ציני על הגב של אזרחי ישראל ולמכור עגבניה ב-25 שקל לקילו, נדאג לביטחון תזונתי ולמחירים הכי זולים"

אושר סופית בכנסת: הירקות והפירות יסומנו כדי שהצרכן יידע מהיכן התוצרת

ישראל הפכה מיצרנית של פירות וירקות למדינה שמייבאת חלק גדול מהתוצרת שנמכרת לצרכנים. כעת בעלי עסקים יחויבו לסמן את ארץ המקור כדי שצרכנים יידעו האם העגבנייה שהם קונים היא מטורקיה

הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את תיקון חוק הגנת הצרכן שיאפשר לצרכן לזהות את ארץ המקור של תוצרת חקלאית. המטרה: שקיפות לצרכנים ועידוד רכישת תוצרת מקומית. חובת הסימון תיכנס לתוקף בעוד חמישה חודשים.

ישראל הפכה מיצרנית של פירות, ירקות, ביצים, דגים ובשר - למדינה שמייבאת חלק גדול מהתוצרת שנמכרת לצרכנים. כעת בעלי עסקים יחויבו לסמן את ארץ המקור.

מנכ"ל משרד הכלכלה מתנגד לחוק לסימון תוצרת חקלאית, ומקדם במקומו את רפורמת המשרד

המנכ"ל אמנון מרחב טוען כי עדיף לקדם את רפורמת "מה שטוב לאירופה טוב לישראל" לפני אישור החוק | יו"ר ועדת הכלכלה דוד ביטן: "כשנוריד את המע"מ על מוצרי מזון כמו באירופה, אז נדבר"

לבקשת הקמעונאים: בשר, עוף ודגים טריים יוחרגו מהצעת החוק לסימון ארץ המקור של תוצרת חקלאית טרייה. בנוסף, עודכן מועד תחולת החוק ונקבע ל-5 חודשים במכר הרגיל ו-7 חודשים במכר מקוון מיום קבלתו. שר הכלכלה והתעשייה יהיה רשאי להחריג מוצרים מסוימים במכירה באינטרנט, באישור ועדת הכלכלה.

ועדת הכלכלה עשתה היסטוריה- אושר חוק סימון ארץ מקור

ירון בלחסן, מנכ"ל הארגון

ירון בלחסן, מנכ"ל הארגון

ירון בלחסן, מנכ"ל ארגון מגדלי הפירות בישראל אומר: "אנו מברכים על החלטת ועדת הכלכלה בראשותו של חה"כ דוד ביטן, לאשר את הצעת החוק לסימון ארץ מקור לתוצרת חקלאית, שהציעו חברי הכנסת ירון אזולאי, רם בן ברק ואלון שוסטר.

החוק מביא בשורה של שקיפות עבור הצרכן, שיוכל בעזרת סימון התוצרת, לדעת מאיזו ארץ יובאה הסחורה, כאשר על פי סקרים ידוע כי הצרכן הישראלי מעדיף פירות וירקות מתוצרת ישראלית מפוקחת ובריאה, על פני סחורה מייבוא. עוד יתרום החוק לפרנסת חקלאי ישראל, במקום חקלאי טורקיה או פולין. תודה לחה"כ ביטן על עמידה איתנה למען ענף החקלאות, וההתיישבות. כל הכבוד".

עוד מנגנון חדש להקלת יבוא פירות וירקות מבקש להפחית את יוקר המחיה?

אוצר: 3% מההוצאה של משק הבית היא על פירות וירקות - ההצעה תוריד את יוקר המחיה ●
המטרה היא לקבל פירות וירקות כל השנה, בעונה ומחוץ לעונה ● סגן שר החקלאות: המדיניות היא לאשר ייבוא, אבל לא כל דבר ולא בכל מחיר ● יו"ר ועדת הכלכלה: לא נוותר על התמיכה הישירה לחקלאים ● חלק מחברי הוועדה הביעו חשש מההשפעה על החקלאות ותהו האם פיצוי לחקלאים יספיק