התישבות

מאבדים את הצפון

חייבים להציל את הצפון
צילום: ארגון מגדלי הפירות

חקלאי ותושבי הצפון הפגינו היום במחאה על שמהדינה מאבדת את הצפון

הצפון כולו הפך לרצועת הביטחון של מדינת ישראל ובמקום שרצועת הביטחון תהיה בלבנון ישראל פינתה את הצפון

ההפגנה היתה תחת הסיסמה: "חייבים להציל את הצפון"

 

 

"שומרים על הבית בכל מחיר"

החקלאים בגבול הצפון שממשיכים לעבוד תחת אש

ברק ואימו מירה נהרגו מנ"ט של חיזבאללה, והזכירו את הסכנה שאורבת בגבול. אבל אמנון חייב לטפל מדי יום בתרנגולות, יניב לא מוכן להפקיר את 1,500 העיזים שלו, ויובל לא סומך על המדינה שתדאג לפיצוי על הפסדים במטעים. חקלאים רבים ביישובי הגבול נשארו בבתיהם - וחלקם חשים שהממשלה כפתה עליהם להמשיך לעבוד: "שולחים אותנו למות"

אנו מרכינים ראש ומשתתפים בצער המשפחה ובית מושב כפר יובל על נפילתם של מירה איילון ובנה ברק

ברק איילון ז"ל

ירון בלחסן מנכ"ל ארגון מגדלי הפירות בישראל:

"אנו מרכינים ראש ומשתתפים בצער המשפחה ובית מושב כפר יובל על נפילתם של מירה איילון ובנה ברק, חקלאי ודור שני למשפחת חקלאים מפוארת, שנהרגו מירי נ"ט על המושב. ברק נשאר עם הוריו במושב לעבוד במטעי הפרי ובלול, ושימש גם כחבר כיתת כוננות. בצפון מתנהלת מלחמה על כל המשמעויות שלה, והחקלאים שלא עזבו את ביתם כמו ברק, חשופים כל העת לאיומי האויב, ומשמשים אזרחים-חיילים, בהימצאם והגנתם על שטחי הלאום של ישראל בגבולות בצפון ובדרום. יהי זכרם ברוך. אנו תפילה להחלמתו של אב המשפחה אשר נפצע באירוע".

משרד החקלאות: 90 מיגוניות נוספות יוצבו במשקים חקלאיים בעוטף עזה

המיגוניות יוצבו בימים הקרובים והן מתווספות ל-600 המיגוניות המוצבות כבר בשטח,

אותן הציב המשרד החל משנת 2007 | הן יוצבו בשטחים חקלאיים ובאזורים בהם קיימים ריכוזי עובדים

משרד החקלאות אישר אתמול (שישי) הצבת כ-90 מיגוניות נוספות במשקים חקלאיים ביישובי עוטף עזה. מנכ"ל המשרד, אורן לביא, אישר הגדלת תקציב לנושא בסך של 3.8 ש"ח. המיגוניות יוצבו בימים הקרובים והן מתווספות ל-600 המיגוניות המוצבות כבר בשטח, אותן הציב המשרד החל משנת 2007.

נוהל הדור הבא בחקלאות – תמיכה בחקלאים חדשים ובנקלטים חדשים בפריפריה לשנת 2023

נוהל זה בא לקדם ולבנות את הדור הבא והחקלאים החדשים ולהצעיר את העוסקים בחקלאות, וכן לטפל במשקים לא מעובדים בכל הארץ. לשם כך, משרד החקלאות ופיתוח הכפר ומשרד האוצר יתמכו בחקלאים חדשים ונקלטים חדשים בפריפריה שיהוו את הדור הבא בחקלאות. למימוש תמיכה זו בשנת 2023 הוקצה למשרד החקלאות תקציב בסך 20 מליון ש"ח.

התכנית הרב-שנתית לפיתוח העיר אילת וחבל אילות יוצאת לדרך

חקלאות מדברית

משרד החקלאות ופיתוח הכפר ישקיע 20 מיליון ₪ בפיתוח העיר אילת וחבל אילות 

המטרה: הפיכת אילת וחבל אילות למוקד לאומי ובינלאומי בתחומי הביוטכנולוגיה הימית וחקלאות המים 

70 שנים אחרי

החקלאים יוצאים בזעם נגד שר החקלאות, ישראל עושה קומבינה עם צרפת בתחום התיירות, ובפרדסי השרון מתמודדים עם גניבות פרי • זה מה שקרה בארץ השבוע לפני שבעה עשורים

שר החקלאות, פנחס לבון, שהיה האחראי לאספקת כלל המוצרים בארץ, נוסף על פירות, ירקות ותוצרת ממשק החי - מצא עצמו מותקף מכל כיוון בשל הדלדול באספקה.

סינרגיה ושיתופי פעולה בין המרחב הכפרי למרחב העירוני:

מרחב כפרי

לראשונה ייתן משרד החקלאות עדיפות לשיתופי פעולה מרחביים וחיבור בין עיר לכפר, וישקיע כ-20 מיליון ₪ בשורת פרויקטים שיתמרצו שיתופי פעולה בין "העיר" לבין "הכפר" 

לטובת הדור הבא בחקלאות ישקיע משרד החקלאות 35 מיליון ₪ בחקלאים "חדשים" ובחקלאים "חוזרים" שלא היו פעילים

שר החקלאות ופיתוח הכפר, עודד פורר, הנחה לקדם מתווה תמיכה לקליטת חקלאים חדשים והצערת העוסקים בחקלאות באמצעות תמיכה ייעודית של המשרד לקליטת תושבים חדשים בישובים חקלאיים, בדגש בפריפריה. לטובת התמיכה יוקצו לחקלאים החדשים 35 מיליון ₪ לבניית הדור הבא בחקלאות בשנים 2022-2021. כמו כן, חקלאים חוזרים, שעסקו בעבר בחקלאות ומעוניינים לשוב ולעסוק בה יזכו גם הם למענק. בדרך זו יקדם המשרד הפרחה מחדש של משקים לא מעובדים שננטשו בכל הארץ.

 

מחבקים את תושבי העוטף, מצדיעים לחיילים ומברכים את החקלאים, חג שבועות שמח!

מלחמה ושלום

מלחמה ושלום

היום, שעה שאנו מצדיעים לחיילי צה"ל הנלחמים על ביטחוננו, אנו מצדיעים גם לחקלאי ישראל - מגדלי התפוחים והעופות בגבול הצפוני, מגדלי התמרים שבגבול המזרחי, מגדלי תפוחי האדמה והחיטה בגבולנו הדרומי, מגדלי פירות ההדר שבמרכז הארץ, הרפתנים בכל רחבי הארץ. אנו מצדיעים לכל אלה המעבדים את האדמה באהבה ומסירות, מתוך תחושת שליחות, יום יום, שעה שעה, בכל ימות השנה. 

"במקום בו תחרוש המחרשה היהודית את התלם האחרון שם יעבור גבולנו" - המילים הללו, שכתב  טרומפלדור לפני יותר מ-100 שנה רלוונטיות היום, ערב חג השבועות, יותר מתמיד.