5 סיבות למה אורגני בריא יותר

אנחנו שומעים לא מעט על הסגולות שיש לאוכל אורגני לעומת אוכל רגיל. חלק מהכתבות מתייחסות לכך שאין שום יתרון מהותי לאוכל אורגני על פני אוכל רגיל ולהפך. כדי לבדוק האם אוכל אורגני באמת בריא יותר מאשר אוכל רגיל, יצאנו לבדוק את כל הסגולות שיש לאוכל אורגני לעומת אוכל רגיל, הנה מה שמצאנו.

תחילה, מה ההבדל בכלל?

אוכל אורגני הוא אוכל ללא שום התערבות כימיקלים או דשנים כימיים לצורך הדברת מזיקים. זאת אומרת, במקום להימנע ממזיקים שמגיעים לאוכל שלנו בעת התפתחותו, החקלאי משתמש בהדברה ביולוגית ולא מערב אף אלמנט כימי אחד. כאשר אנחנו מדברים על אוכל רגיל, חשוב לדעת שהאוכל אותו אנחנו מכניסים לפה עובר תהליך כימיקלי ארוך אשר משפיע על ההתפתחות שלו לטוב ולרע. נסכם את זה במשפט פשוט, אוכל אורגני הוא אוכל אשר ככה נהגו לאכול אותו בעבר, ללא התערבות בטבע.

5 יתרונות של אוכל אורגני

  1. אלרגיות – אוכל אורגני נמצא כמפחית את הסיכון לאלרגיות. מחקרים מצאו קשר ישיר בין צריכת מזון אשר יש בו הימצאות של חומרי הדברה לבין התפתחות של אלרגיות בקרב ילדים ובוגרים. לכן, כאשר אנחנו רוכשים אוכל אורגני אנחנו נמנעים מסיטואציה כזאת ומפחיתים את הסיכון להתפתחות אלרגיה.

  2. בריאות – היתרון המרכזי של אוכל אורגני הוא שאנחנו לא מערבבים שום כימיקליים באוכל שלנו. תחשבו על זה ככה, חומרי הדברה נמצאים על פירות וירקות אשר אנחנו מכניסים לפה שלנו, לא משנה עד כמה נאמר לכם שהירקות עברו תהליך ניקוי. לא פשוט לנקות עשרות אלפי טונים של ירקות ופירות מדי יום, הפיקוח על כך הוא מאוד דליל.

אורגני

אורגני