סוכם: יועבר תקציב להצלת מכון וולקני

בפגישה, שבה סוכם על העברת התקציב, הנחה ראש הממשלה את משרד החקלאות לגבש תוכנית לביטחון המזון של מדינת ישראל ל-30 השנים הבאות.

השר דיכטר: "אסור לנו להפקיר את ביטחון המזון של ישראל"

המחקר החקלאי החשוב כל כך למדינת ישראל - ניצל בדקה ה-90: אחרי חודשיים של מחלוקת על תקציב מתוקן לשנת 2024, בין משרדי האוצר והחקלאות, התקיים היום (א') דיון מיוחד אצל ראש הממשלה בנימין נתניהו, שבמהלכו נמצאו התקציבים שיאפשרו למשרד החקלאות לתפקד באופן סביר, למרות הקיצוץ התקציבי העמוק.

בדיון אצל ראש הממשלה, שבו השתתפו גם שר האוצר בצלאל סמוטריץ', שר החקלאות אבי דיכטר, מנכ"ל משרד ראש הממשלה, פרופ' אבי שמחון, ובכירים ממשרדי האוצר והחקלאות - הגיעו הצדדים להסכמות, במהלכן אושר שימוש בתקציבים שעד כה היו במחלוקת, לרבות תקציבים המיועדים למכון וולקני.

במשרד החקלאות אמרו כי ההסכמות הושגו, כך שלא תיפרץ המסגרת התקציבית. בנוסף ההסכמות מתבססות על תקציבים המצויים זה מכבר בסעיף התקציבי של המשרד, שהופשרו לטובת העניין.

עוד אמרו במשרד החקלאות כי היקף התקציב שבגינו הייתה מחלוקת הינו כ-160 מיליון שקלים, שמתוכם כ-100 מיליון שקלים הם תקציבים שהוגדרו לשימושים הקשורים לתמיכות והוצאות מלחמת "חרבות ברזל" בעזה ובגזרה הצפונית.

במהלך הפגישה, הדגיש נתניהו את הצורך בעצמאות ישראל בייצור מזון טרי, והבטחת ביטחון המזון של אזרחיה. ראש הממשלה הגדיר את ביטחון המזון כנושא קריטי והנחה את משרד החקלאות לגבש תוכנית לביטחון המזון של מדינת ישראל ל-30 השנים הבאות.