מפקחי משרד החקלאות סיכלו ניסיונות הברחה של 50 טון של פירות וירקות תוצרת פלסטינית

בשני הניסיונות שנחשפו, נמצאו 20 טון של פירות הקיץ, מלון וענבים, ו-30 טון כרוב • הפירות והירקות שהוברחו יועדו לשיווק בשווקים ובמרכולים באזור ירושלים

כחלק מפעילות אכיפה יזומה של היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות (פיצו"ח) במשרד החקלאות לסיכול הברחות תוצרת חקלאית, מפקחי היחידה מנעו את כניסתם של 50 טון פירות וירקות לישראל ממקור פלסטיני, אשר עלולים להוות סכנה ממשית לכל מי שצורך אותם. 
שני הניסיונות נחשפו במחסום א-זעיים, בסמוך לירושלים, כאשר בראשון נחשפו 30 טון כרוב מוברח ובשני נחשפו 20 טון מלון וענבים. בשני המקרים, הסחורה נמצאה בתוך משאית, כאשר היא ארוזה בקרטונים ישראליים מזויפים. כמו כן, החשודים הצטיידו בתעודות מזויפות, שישמשו כ"ראייה" ויוכלו לטעון כי מדובר בתוצרת חקלאית ישראלית. ממצאי החקירה הראשונית עולה כי בעלי המשאיות התכוונו לשווק את הירקות והפירות הללו בשווקים ומרכולים באזור ירושלים. לנוכח הסכנה הממשית לבריאות הצרכנים, כל הירקות והפירות שהוברחו הושמדו. 

ככלל, כל תוצרת צמחית המיובאת לישראל, לרבות פירות וירקות, עוברת הליך ביקורת ופיקוח על ידי מפקחי הגנת הצומח של משרד החקלאות בכל אחד מנמלי הכניסה לישראל. כך ישנה ודאות שהתוצרת טופלה כנדרש ואינה נושאת שאריות חומרי הדברה, העלולים לפגוע בבריאותנו. כמו כן, היא אינה נושאת מזיקים ונגעים שעלולים לפגוע בענפי הצומח בישראל. מלבד כל אלו, הכנסת תוצרת ללא פיקוח מהווה עבירה על החוק.


 

ניסיונות להברחת תוצרת חקלאית מהרשות הפלסטינית לישראל

ניסיונות להברחת תוצרת חקלאית מהרשות הפלסטינית לישראל
צילום-משרד החקלאות