"הרס החקלאות": החקלאים זועמים על הרפורמה בענף

יו"ר התאחדות חקלאי ישראל ומזכ"ל תנועת המושבים, עמית יפרח, שוחח עם אלון גל וליאת רון ותקף את התוכנית של השר אביגדור ליברמן והשר עודד פורר: "יוקר המחייה לא חונה אצלנו, הוא חונה ברשתות השיווק"

שר האוצר אביגדור ליברמן ושר החקלאות עודד פורר הציגו אתמול את הרפורמה שלהם להגדלת התחרות ותמיכה בענף החקלאות שצפויה, לדבריהם, להוריד את מחירי הפירות והירקות לצרכנים בעשרות אחוזים וגרמו לזעם בקרב החקלאים וראשי המועצות האזוריות.

עמית יפרח, יו"ר התאחדות חקלאי ישראל ומזכ"ל תנועת המושבים, שוחח היום (חמישי) עם אלון גל וליאת רון ב-103FM ותקף את התוכנית: "באנו מתוך כוונה לבצע מהפכה שתתרום לפיתוח וחיזוק החקלאות הישראלית. יחד עם זאת, מה שהוצע היא לא תוכנית מעמיקה. היא לא תוכנית מעמיקה וכזאת שלוקחת בחשבון תרחישים וחלופות – היא תוכנית די שטחית, ואני אומר את זה בלשון המעטה. מה שהיא מציעה זה הרס החקלאות".

יפרח הוסיף ואמר כי התוכנית מייצרת פתיחה רחבה ואגרסיבית של כל המכסים על כל הענפים בחקלאות, מבלי שהיא מתגמלת או מייצרת את תמיכה לחקלאי הישראלי באותה מידה שהיא מטיבה עם החקלאי הזר. "מציעים מאה שקל לדונם, בלי קשר אם זה אבוקדו או חיטה – לא צריך להבין יותר מדי בחקלאות כדי להבין שהשקעה בגידול של אבוקדו, מנגו, עגבניות או חיטה זה דבר אחר לגמרי", אמר.