הקרב על השעועית: המחאה של מועצת הצמחים

מנכ"ל מועצת הצמחים צבי אלון לשר הכלכלה עמיר פרץ: "המכרז ליבוא שעועית קפואה פוגע קשות ושלא לצורך בחקלאות המקומית. השוק המוסדי נעלם כמעט לחלוטין"

מנכ"ל מועצת הצמחים צבי אלון שלח מכתב לשר הכלכלה עמיר פרץ, בו הוא מוחה על כך שמכרז שיצא מטעם משרד הכלכלה פוגע קשות ושלא לצורך בחקלאות הישראלית ובתעשייה המקומית.

אלון מבקש משר הכלכלה לעכב את יישומו של מכרז זה ושל מכרזים דומים לאור השלכותיו החמורות, ותמה מה הצורך לעודד ייבוא כאשר החקלאים הישראלים מספקים את כל הצריכה המקומית - בוודאי לאור זאת שמאז פרוץ משבר הקורונה, השוק המוסדי נעלם כמעט לחלוטין ומספר הקניינים של התוצרת החקלאית הישראלית ירד משמעותית. אלון אף מתריע כי אם המכרז ייצא לפועל הוא עלול לגרום לחקלאים רבים לאבד את עבודתם ולהצטרף למעגל האבטלה.

"בימים אלה יצא לדרכו מכרז שערך משרד הכלכלה לייבוא שעועית קפואה ללא מכס (מכרז 7102/2021). אני מבקש לעכב את יישומו של מכרז זה ושל מכרזים דומים, לאור העובדה כי הוא פוגע באופן קשה במפעלי הייצור המקומיים וכפועל יוצא בחקלאים ובמגדלים הישראלים", כתב אלון, "משרד הכלכלה הגביל מראש את המשתתפים במכרז זה לקמעונאים גדולים בלבד. המשמעות היא שמשרד הכלכלה יוצר במכוון ומלכתחילה איפה ואיפה בין גופי השיווק הקונים ממפעלי המזון בישראל את תוצרתנו וגורם להם ולנו בכך נזק כבד.