המדינה לא נורמלית

"נראה לי שאנחנו בסרט בלהות, המדינה לא נורמלית": חקלאי הצפון זועקים

משה ועומר ויינשטיין, אב ובנו שעוסקים בחקלאות סיפרו ב-103fm על מצבם הכלכלי מפרוץ המלחמה ואכזתבם מהסיוע של המדינה. "אין לנו מה לקטוף. אנחנו מחוץ לבתים והמטעים ובאים כמו גנבים", תיאר משה. "אנחנו מחכים כבר חצי שנה אבל לא רואים את האופק", סיפר בנו

למעלה מחצי שנה שחיי החקלאים ביישובי קו העימות בצפון השתנו. מרביתם פונו מבתיהם ופרנסתם נפגעה בצורה קשה. משה ועומר ויינשטיין, אב ובן שעוסקים בחקלאות שוחחו עם אודי סגל וענת דוידוב ב-103fm וסיפרו על השפעות המלחמה המורכבת ואכזבתם מהסיוע של המדינה.

"נראה לי שאנחנו בסרט בלהות, לא נורמלים ומתאבדים", אמר משה ויינשטיין בפתח דבריו. "אני מרגיש כמו כלב שהיה במלונה ופתאום שחררו אותו, רץ לכל השטחים כמו משוגע. על הגדר, על החומה, נראה לי שאנחנו לא נורמלים, שאין לזה הצדקה בכלל", תיאר. "כל יום מורידים בית, המדינה לא נורמלית. אני בטוח שאם היו יורים לא מאות טילים אלא טיל אחד ליד ביתו של ראש הממשלה בכפר עזה, לא היו ממשיכים לירות. אבל את מי מעניין הצפונים? שיהיו בבתי מלון, זרוקים מחוץ לבית, הפקרות אחת גדולה", הוסיף.

אנחנו מגדלים מטעים של תפוחים, אפרסקים, נקטרינות, אפרסמון, פקאנים, שזיפים, והתחלנו לגדל גם אבוקדו. עכשיו אין לנו מה לקטוף. אנחנו מחוץ לבתים, מחוץ למטעים ובאים כמו גנבים. מתפללים שאולי יהיה לנו מזל", סיפר.