הגיע הזמן ליישב את בקעת הירדן
המתיישבים בבקעה אמנם הפכו ארץ צייה ומדבר מוכת חום, למעצמה חקלאית מודרנית;
בין אם תוחל הריבונות על בקעת הירדן ובין אם לאו, המציאות ההתיישבותית שם דורשת שינוי חד ותיקון דחוף. המתיישבים בבקעה אמנם הפכו ארץ צייה ומדבר מוכת חום, למעצמה חקלאית מודרנית; עשרות אלפי הדונמים של מטעי תמרים, ענבי מאכל, ירקות, פירות ותבלינים, שמגיעים עד אירופה, יעידו על כך. אלא שהמרחב העצום שעליו משתרעת ההתיישבות בבקעה - תחומי המועצה האזורית מתפרסים על פני 860 אלף דונם - עומד ביחס הפוך לאוכלוסייה הדלילה שקבעה בו את ביתה ב־53 השנים האחרונות. 6,000 נפש בלבד מתגוררים ב־21 היישובים שהוקמו מאז 1967.
![מטע תמרים](https://perot.org.il/sites/perot.org.il/files/styles/large/public/field/image/palm-2065411_960_720.jpg?itok=sDYJTulm)
מטע תמרים
צילום: pixabay