במטרה לשמור על רציפות תפקודית וביטחון המזון:

משרד החקלאות מקצה כ-7 מיליון ₪ להעתקת שטחי תפוח אדמה וגזר מאזור העוטף לאזורים אחרים בארץ

המשרד יתמוך במגדלים בעלי שטחים העשויים להתאים לגידול גזר ותפוח אדמה לצורך הכנה, התאמה והסבה
אורן לביא, מנכ"ל משרד החקלאות: "משרד החקלאות פועל ללא לאות במהלך תקופה זו להבטחת תוצרת חקלאית טרייה מקומית לטובת אזרחי מדינת ישראל. תמיכה זו תבטיח המשך גידול גזר ותפוחי אדמה שבשגרה גדלים בעיקר באזורים שכעת יש קושי ביטחוני לעבד אותם, לאזורים אחרים כדוגמת לב הנגב"

החקלאות הישראלית נמצאת במשבר מהגדולים שידענו מאז קום המדינה. לנוכח המצב הביטחוני כאמור הכולל הכרזת אזור קו הגבול עם רצועת עזה, אזור קו הגבול עם לבנון ואזורים נוספים כשטח צבאי סגור שהכניסה אליהם אסורה, נותרו באזור קו הגבול עם רצועת עזה שטחים רבים שיועדו לזריעת גזר ושתילת פקעיות תפוחי אדמה של עונת הסתיו, ואין אפשרות למגדלים לזרוע אותם. 

בכדי להבטיח את ביטחון המזון ולשמור על רצף האספקה של תפוחי אדמה וגזר לתושבי ישראל ובמטרה לאפשר שימוש בזרעי הגזר ותפוחי האדמה, יש לזרוע אותם תוך מספר שבועות. לכן, המשרד תומך במגדלים שלהם שטחים העשויים להתאים לגידול גזר ותפוח אדמה לצורך הכנה, התאמה והסבת שטחים אלו.
על פי ניתוח של המשרד, עלות הסבת השטח לגידול תפוח אדמה וגזר עומד בממוצע על סך של כ-950 ש"ח לדונם. התמיכה בהתאם לנוהל זה תהיה בסכום אחיד של עד 950 ש"ח לכל דונם שיזרע בעקבות התקשרות שתעשה בין מגדלי תפוחי אדמה וגזר מהאזורים הסגורים בסמוך לרצועת עזה, למגדלי גידולי שדה באזורים אחרים. לצורך כך מעודד המשרד יצירת התקשרות בין מגדלי תפוח אדמה וגזר ששטחם נמצא בשטחים סגורים לבין מגדלי גידולי שדה ששטחם עשוי להתאים, לאחר התאמה והסבה לזריעת גזר ותפוח אדמה והמעוניינים בכך.