ארגון מהציונות הדתית בקמפיין: "אל תקנו מהחקלאים הערבים"

ארגון "אוצר הארץ" יוצא בקמפיין לקראת שנת השמיטה הקרובה הקורא להחרים את הסחורה החקלאית של ערבים ישראלים ושל פלסטינים מעזה ומהרשות הפלסטינית • כותרת הקמפיין: "כדי שהמלפפון שלך לא יהיה הטיל הבא של חמאס, והעגבנייה לא תהיה בלון הנפץ הבא" • מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל ביקר את המהלך: "אש של שנאה מיותרת"

אחרי סלקום, חרם כלכלי נוסף: ארגון "אוצר הארץ", השייך לזרם הדתי לאומי, ייצא בימים הקרובים בקמפיין רשת הקורא לא לקנות סחורה חקלאית מערבים. הקריאה של הארגון יוצאת לקראת שנת השמיטה שתחל בעוד חודשים בודדים, במהלכה מדינת ישראל מוציאה בדרך כלל מיליוני שקלים כדי לקנות סחורה מידיים ערביות עבור הציבור החרדי - המחויב לאכול רק תוצרת נוכרית בתקופה זו.

"אוצר הארץ" היא חברה מסחרית מבית "מכון התורה והארץ" שהוקמה במטרה לספק תוצרת חקלאית יהודית כשרה בשנת השמיטה. באוצר הארץ למעשה מקבלים לידיהם מהחקלאים את התוצרת שהופקרה, ומשווקים אותה במהלך השמיטה בכל הארץ.

כותרת הקמפיין היא: "שהמלפפון שלך לא יהיה הטיל הבא של חמאס, והעגבנייה לא תהיה בלון הנפץ הבא". בארגון מדגישים שמלבד סחורה מהרשות הפלסטינית ועזה, הם קוראים להחרים גם סחורה של חקלאים ערבים ישראלים.

"דווקא בתקופה הזאת של ביזוי הכבוד הלאומי אני קורא למדינת ישראל ולממשלת ישראל שלא לקנות סחורה חקלאית מהרשות הפלסטינית ועזה", אמר איתן מאיר, מנכ"ל אוצר הארץ. "לא יכול להיות ששורפים מכוניות, מבצעים לינצ'ים ופוגעים באנשים רק כי הם יהודים, ואח"כ מדינת ישראל תממן אותם, זה אבסורד. דווקא עכשיו יש לחזק את החקלאים הישראלים ואוצר הארץ עושים את זה בכבוד".

חקלאות

חקלאות