אישום: גנבו טונות של אבטיחים מקיבוצים בצפון ואיימו על החוקרים - "יהיו פה הרבה הרוגים"

גניבת תוצרת חקלאית, השמדת ראיות, הסגת גבול ואיומים - אלו רק חלק מהעבירות המיוחסות ל-2 תושבי טמרה שהיו תחת מעקב במשך חודש

במהלך החקירה גנבו השניים כמות אדירה של פירות וירקות ומכרו אותה לחנות בבית שאן • באחד המקרים שנתפסו על חם, ריסקו כ-150 ק"ג של אבטיחים על הרצפה • תיעוד מהחקירה הסמויה

המשטרה הגישה כתב אישום נגד 2 תושבי טמרה בגין גניבת תוצרת חקלאית מקיבוצים בצפון ומכרו אותה לחנות ירקות בבית שאן. במהלך חקירה סמויה שנערכה במשך חודש - גנבו הנאשמים 3 טון אבטיחים, כחצי טון בצל וכחצי טון תירס. בלשי מג"ב פשטו על חנות הירקות ועל ביתם של אחד הנאשמים ואיתרו מאות קילוגרמים של תוצרת חקלאית וחומרי הדברה. במהלך החקירות איים אחד הנאשמים על השוטרים: "אני רוצה לראות שמישהו יתלונן עלי אני אהרוג אותו".

חקירה סמויה וגלויה התנהלה ביחידה המרכזית של מג"ב בצפון נגד שני הנאשמים (47,21) שעסקו בגניבות חקלאיות בין התאריכים 24.04.2021 – 26.05.2021 מהשטחים החקלאיים של קיבוץ טירת צבי, שדה תרומות, שדה נחום ואזור התעשייה הצפוני של בית שאן ומכרו את התוצרת לבעל חנות לממכר ירקות ופירות בבית שאן.

באחד המקרים, הגיעו שני הנאשמים לפנות בוקר לשטח החקלאי בקיבוץ טירת צבי, קטפו כ-20 אבטיחים במשקל 140 ק"ג ושווי של 1,120 שקלים. פקח של רשות הטבע והגנים שזיהה ותפס אותם, ביקש מהם להחזיר את האבטיחים. בתגובה ריסקו אותם השניים על הקרקע.

במקרה נוסף גנבו בשדה תרומות כ-50 אבטיחים במשקל 400 ק"ג ובשווי 2,000 שקלים, וגרמו נזק לגדר החשמלית המקיפה את השטח החקלאי. ללמחרת גנבו מהאזור תעשייה הצפוני בבית שאן 6 שקים, 3 מיכלים ו-16 אריזות של חומרי הדברה מסוגים שונים בשווי 5,656 שקלים.

אבטיחים

אבטיחים