עובדים זרים

הצעת החלטה להגדלת מספר העובדים הזרים בחקלאות

עובד זר במטע

עובד זר במטע
צילום: Alexis Pixabay

מנכ"ל המשרד, ד"ר נחום איצקוביץ, פנה בנושא לממונה על התקציבים באוצר, שאול מרידור, בבקשה לקדם הצעת החלטה להגדלת מספר העובדים הזרים בחקלאות

המטרה: הגדלת כמות התוצרת החקלאית הטרייה  המיוצרת, ומכאן להורדת מחירים

נחתם הסכם להבאת 25 אלף עובדי חקלאות מתאילנד

עובדים זרים בחקלאות

עובדים זרים בחקלאות

צילום: Human Rights Watch

שר החוץ גבי אשכנזי ושגרירת תאילנד בישראל חתמו על ההסכם שמסדיר את הבאת העובדים תוך "מניעת עמלות תיווך".

משרד החוץ: יש מחסור חמור בידיים עובדות בחקלאות בארץ, ללא הבאת העובדים התאילנדים מחירי הירקות והפירות היו מזנקים

שר החוץ גבי אשכנזי חתם היום (ב') על הסכם מול ממשלת תאילנד, שמסדיר הבאת 25 אלף עובדי חקלאות מתאילנד לישראל ומונע "עמלות תיווך" ופגיעה בזכויותיהם. ההסכם נחתם מול שגרירת תאילנד בישראל ובהשתתפות שר החקלאות אלון שוסטר

משבר הקורונה: שר הפנים אישר להאריך את שהות העובדים הזרים מתאילנד

עובדים מתאילנד בעוטף עזה
עובדים מתאילנד בעוטף עזה (צילום: בראל אפרים)

דרעי הודיע כי יאשר הארכה זמנית לכ-600 עובדים לאור המחסור שנוצר בענף החקלאות. זאת בעקבות הפסקת הגעתם של מאות עובדים חדשים בניסיון למנוע את התפשטות הנגיף

שר הפנים אריה דרעי יאשר את הארכת שהותם המירבית של עובדים תאילנדים לחקלאות - מעבר לתקופה הרגילה בחוק. לאור האירועים בשבועות האחרונים ובהמשך לצווים שהוציא דרעי, הודיע היום (א׳) השר כי יפעיל את סמכותו בחוק הכניסה לישראל - סעיף 3א (ג1) ויאשר אורכה זמנית לעובדים. מדובר בכ-600 עובדים ששהותם תוארך.

שר החקלאות: יש לעכב כניסת עובדים מתאילנד ולהאריך שהות העובדים בישראל

שר החקלאות צחי הנגבי

שר החקלאות צחי הנגבי

לאור הנחיית משרד הבריאות, מבקש שר החקלאות שלא לאפשר את כניסתם של עשרות עובדים זרים מתאילנד שאמורים להגיע מחר למשקים חקלאיים בישראל.

''כל עוד קיימת סכנת מחלת הקורונה, צריך להאריך את אשרת שהייתם של העובדים שנמצאים כבר בישראל ולא לסכן את הציבור''

בעוד מספר שעות אמורה לצאת טיסה מתאילנד ועליה עשרות עובדים זרים שיגיעו למשקים חקלאיים. במהלך השבועות הקרובים מתוכננת הגעת מאות עובדים נוספים מתאילנד.

לאור הנחיית משרד הבריאות לבידוד לנוסעים השבים מתאילנד, מבקש שר החקלאות להאריך את שהיית העובדים מתאילנד בישראל, ולא להביא חדשים במקומם.

משבר הקורונה: שר החקלאות ביקש להאריך שהות עובדים זרים מתאילנד

עובדים תאילנדים

על רקע ההנחיה להעביר לבידוד את מי ששב מתאילנד לישראל, פנה השר הנגבי למשרדי הבריאות, החוץ ורשות ההגירה בבקשה לעכב הגעת 50 עובדים זרים, ולהאריך את ויזת העבודה של מי שכבר מועסק במשקים החקלאיים. החשש: מחסור בידיים עובדות יוביל לפגיעה בענף

משבר הקורונה מגיע גם לענף החקלאות: משרד הבריאות הוציא היום (ב') הנחיה לפיה עובדים זרים מתאילנד לא יורשו להיכנס לתחומי ישראל. זאת בעקבות פניית שר החקלאות הבוקר בבקשה לעכב הגעה של 50 עובדים מתאילנד, שהיו אמורים לטוס הלילה לישראל ומיועדים לפיזור במשקים חקלאיים.

הקצאות לעובדים זרים בענף לשנת 2020

רשות האוכלוסין וההגירה מודיעה לציבור החקלאים על פרסום הקצאת ההיתרים המומלצת להעסקת עובדים זרים בענף החקלאות לשנת 2020.

המסמך הנוכחי מפרט את ההליכים הנדרשים לצורך העסקת עובדי חקלאות זרים החל מיום פרסום הודעה זו ועד ליום 31.12.2020 ,לחקלאים ממשיכים ולחקלאים חדשים.

בין היתר, התרת העסקת עובדים זרים מחייבת תשלום 3 אגרות כלהלן: